Historia

Początki Firmy VIPOL sięgają 1989 roku. Firma powstaje w 100% na bazie polskiego kapitału.

W latach 90-tych głównym przedmiotem działalności jest import odzieży i wyrobów tekstylnych z krajów Dalekiego Wschodu. Jako niekwestionowany lider w Polsce w imporcie z Tajlandii, Chin i Indonezji, VIPOL dostarcza tekstylia zarówno na rynek polski jak i na rynki zagraniczne. W latach 1990-1999 większość importowanych towarów VIPOL dostarcza na rynki wschodnie, gdzie w konsekwencji powstaje biuro handlowe w Moskwie. W tym samym czasie firma importuje również sprzęt gospodarstwa domowego, elektronikę użytkową, materiały budowlane oraz wyroby z kamienia naturalnego. W krótkim czasie w swej ofercie posiada kilkaset zróżnicowanych rodzajów granitów, marmurów i trawertynów pochodzących z Chin, których jest przez jakiś czas wyłącznym importerem na rynek polski.

Duża skala importu własnego staje się powodem powstania w 1992 roku dwóch dodatkowych gałęzi działalności: składów celnych i transportu międzynarodowego. Jeden z pierwszych w Warszawie, służący początkowo potrzebom własnym, w krótkim czasie zamienia się jeden z największych w Warszawie usługowych składów celnych, dokonujących obrotu towarowego z zagranicą. Zaś transport międzynarodowy opiera się o najnowszy tabor złożony z kilkunastu samochodów ciężarowych typu TIR.

Kolejne lata działalności handlowej to  import materiałów budowlanych, co w konsekwencji powoduje podjęcie aktywności w zakresie udziału w wykonawstwie komercyjnych inwestycji budowlanych w Warszawie. Silny nacisk kładziony jest na ten rodzaj działalności i szybko skutkuje udziałem w budowie szeregu obiektów użyteczności publicznej.

Nasze doświadczenia wykorzystane zostają skutecznie przy budowie Lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Hotelu Inter Continental, przebudowy nawierzchni Traktu Królewskiego, kilku stacji warszawskiego metra oraz wielu innych inwestycji.

W latach 1996–2009 VIPOL staje się drugim, co do wielkości, operatorem na terenie wokół Stadionu Dziesięciolecia w Warszawie. Posiada tam wówczas ponad pół tysiąca stoisk.

VIPOL staje się właścicielem portu i Yacht Clubu MARINA nad Jeziorem Zegrzyńskim k/Serocka. Nieruchomość ta posiada również stację paliw dla jednostek pływających.

Jednocześnie w 1996 roku VIPOL rozpoczyna ekspansję na rynku nieruchomości. Firma staje się twórcą, właścicielem i administratorem kompleksu biurowego VIPOL PLAZA, zlokalizowanego przy Młynarskiej na warszawskiej Woli. Ten kompleks biurowy stanowi unikalne połączenie bardzo dobrej lokalizacji, eleganckiej architektury i nowoczesnych technologii. Zlokalizowane są tam trzy biurowce klasy A/B+ o powierzchni najmu prawie 20000 m2 z magazynami, garażami podziemnymi oraz obszernym parkingiem naziemnym.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, w 2018 roku VIPOL uruchamia nowy projekt wynajmu powierzchni biurowych w systemie co-working space, czyli tak zwane ”Biura na Minuty”.

VIPOL PLAZA to komunikacyjna wygoda, efektywność pod każdym względem i pozytywny klimat dla każdego rodzaju biznesu.

 

Historia aktywności pokazuje, że kontynuowanie zabudowy nieruchomości własnych i oddawanie do użytku kolejnych inwestycji, wchodzących w skład kompleksu biurowego VIPOL PLAZA na warszawskiej Woli i nie tylko, to kierunek w którym VIPOL podąża od lat…

Już wkrótce pokażemy wielki projekt ponad pięciuset mieszkań do wynajęcia w centrum Warszawy.